Soğutucu

Isı Emici Resim

Bir ısı emici, bir katı madde içinde üretilen ısıyı hava veya sıvı gibi bir sıvı ortamına aktaran bir bileşen veya montaj için kullanılan bir terimdir. Isı emicisinin örnekleri, soğutma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılan ısı eşanjörleri ve bir otomobildeki radyatör (ayrıca bir ısı eşanjörü). Isı emici ayrıca daha yüksek güçlü lazerler ve ışık yayan diyotlar (LED'ler) gibi elektronik ve optoelektronik cihazların soğutulmasına yardımcı olur.
CuW Nedir?
Bakır tungsten, tungsten bakır ve W-Cu olarak da adlandırılan CuW, bakır ve tungsten (a.k.a. wolfram) karışımından oluşan bir toz metal ürünüdür. Isı emici ve termal yönetim uygulamaları gibi birçok amaç için kullanılan bir refrakter metaldir. CuW, EDM elektrotları için kullanılır.
Tungsten Bakır yüksek performanslı kompozitler, erimiş bakır ile vakumla süzülmüş dikkatlice kontrol edilen gözenekli tungsten üretilir. Bu, yüksek iletkenliğe ve ısı alıcıları için uygun düşük bir termal genleşmeye sahip olan bir WCu kompozitiyle sonuçlanır. Tungsten bakır ısı emici yaygın olarak birçok alanda kullanımda olmuştur, bilgisayar işlemcisi için mükemmel seçimdir. Onlar tungsten ve bakır kompozitleridir. Tungsten içeriğini ayarlayarak, seramik (Al2O3, BeO), yarı iletkenler (Si) ve metaller (Kovar), vb. Gibi malzemelere uyacak şekilde tasarlanmış termal genleşme katsayısına (CTE) sahip olabiliriz.

Yüksek kalitede saf hammadde, kalıplama, yüksek sıcaklık sinterleme ve sızma kullanıyoruz, WCu elektronik ambalaj malzemeleri ve ısı emici malzemenin mükemmel bir performansı var. Elektrot altında, substrat gibi yüksek güçlü cihaz paketi için geçerlidir; yüksek performanslı kurşun çerçeve; termal kontrol panelleri ve radyatörler gibi askeri ve sivil termal kontrol cihazları. Geleneksel CPU ısı emici tasarımlarına aşina iseniz, genellikle metal bir ısı emici ve CPU tarafından üretilen ısıyı, grafik yongalarını ve enerji çeken ve bu nedenle enerji yayan diğer bilgisayar parçalarını sifonlamak için birlikte çalışan bir fana sahiptir. Bu tasarımla ilgili sorun, ısı emiciyi kucaklayan sınır hava tabakası olarak adlandırılan şeydir. Chinatungsten bakır tungsten ısı emici CPU ısı emici yapmak için mükemmel bir malzemedir.